Üretim

Ar-Ge

Atasan’da Ar-Ge büyük önem taşır. Müşteri ihtiyaç analizini takip eden 1 ya da 3 hafta içinde katı modeli hazırlayarak ve  tasarım onayının ardından 2-3 hafta içinde test edilmeye hazır ilk prototipleri ortaya çıkarır. Bu çeviklik ve yetkinlik, Atasan’ın bir ürünü 10 ila 33  hafta arasında başarıyla sevkiyata hazır hale getirebilmesinin ardındaki temeldir.

Kalıphane

Atasan yenilikçi kalıp tasarımı ve üretimiyle beyaz eşya sektörüne ürünlerini sunmaktadır.
Kendi üretim tesisleri ve yetkin kadrosuyla, yüksek kalitede tasarım ve üretim gerçekleştirmektedir.

Yay Üretimi

Menteşenin en önemli bileşenlerinden olan yayları da kendi bünyesinde tasarlayıp üreten Atasan yaylarıyla menteşelerinin sağlamlığını ve dayanıklılığını sağlıyor.

Montaj

Atasan’ın verimlilik ve esneklik prensipleri doğrultusunda tasarlanan montaj hatları, üretilen ürünün ihtiyaçlarına göre tam ve yarı otomasyon modlarında hizmet veriyor.

Metal Pres İşlemi

Atasan’da progresif kalıplar, parçanın gereken özelliklerine göre, ağırlığı 60-400 ton arası değişen 22 pres makinesinde basılıyor.
Firmanın bilgisayar ortamında entegre çalışan ERP sistemi sayesinde oluşturduğu bilgi alt yapısı, hem izlenebilirlik hem de kalite süreçlerini yalın yönetim (lean sigma) tekniklerine göre yürütülüyor.

ERP Sistemi

ERP Sistemi ve Kalite Yönetimi

Atasan’da Lean-Sigma prensiplerine göre düzenlenen ve zaman içinde iyileştirilen üretim ve kalite yönetim süreçleri, sürekli bir gelişimi ve yüksek kaliteyi hedefliyor.

İzlenebilirlik:

Tam entegre ERP sistemi temelde seri numaraları ile parçaların tüm üretim aşamaları boyunca izlenebilirliğini sağlar.

Ölçüm Sistemi Analizi:

Ölçüm sisteminin etkinliği periyodik cihazlar tarafından yapılan yeniden üretilebilirlik  ve tekrarlanabilirlik  (R&R) çalışmaları ile garantilidir.

Kapasite Kontrolü:

Kontrol grafiklerinin kullanılması, üretimin uygun toleranslar dahilinde gerçekleştirildiğini garanti eder.

OEE ( TOPLAM EKİPMAN YETKİNLİĞİ):

Üretim hatlarında kullanılan her türlü ekipmanın verimliliği, sürekli ve OEE ilkelerine uygun olarak izlenir. Aynı zamanda her üretim hattı/makine, ERP sistemi üzerinde gerçek zamanlı olarak izlenmektedir.

Teknik Çizimler:

Kağıt üzerinde çizimler kullanılmamaktadır. Teknik çizimlerin sadece güncellenmiş ve revize edilmiş versiyonları ERP sisteminin ilgili bölümlerde mevcuttur.

Kalite

Yukarı Git